Відтепер усю правдиву та оперативну інформацію про вакцинацію в Україні медичні фахівці та пересічні громадяни зможуть знайти на одному ресурсі – https://vaccine.org.ua
Національний портал з імунізації містить матеріали для медиків, студентів, фармацевтів та всіх громадян, котрі шукають доказову інформацію про вакцини та щеплення. Це перший профільний ресурс в Україні, присвячений питанням вакцинокерованих інфекцій, щеплень та використання вакцин. Експерти громадських та урядових інституцій називають це епохальною подією, адже до цього моменту на різних інформаційних платформах висвітлювались різні аспекти вакцинації, як-от: новини щодо надходження вакцин в Україну, статистика захворюваності та динаміка вакцинації, інструкції до імунобіологічних препаратів, рекомендації медиків для груп ризику та мандрівників, законодавчі норми та рішення експертних груп тощо. Водночас для багатьох країн світу, наприклад, США, Канади, Австралії, Великої Британії, звичною практикою є акумуляція всієї інформації з теми на одному порталі, що доступний і фахівцям, і звичайним громадянам. Тепер аналогічний ресурс доступний для українців і це приклад результативної взаємодії національного рівня, міжнародних партнерів та громадськості. Адже безпека громадського здоров’я починається зі щеплення.
Фахівці з питань імунізації запевняють, що зібрана та перевірена інформація дозволить в майбутньому уникати маніпуляцій та фейків навколо теми вакцинації. Адже часто саме відсутність або некоректність інформації стає перепоною для людини в ухваленні рішення щодо вакцинації себе чи своїх дітей. Але, крім того, цей ресурс — це потужний інструмент для медиків, які прагнуть професійно зростати та будувати свою комунікацію з пацієнтами й колегами на засадах доказовості та науковості.
Наразі користувачі Національного порталу з імунізації можуть знайти таку інформацію: вакцинація за віком, групами професійного та медичного ризику; перелік офіційних джерел інформації; матеріали для друку та ознайомлення; інформація для ВПО та мігрантів; актуальний календар щеплень; регуляторні нормативні документи; статистичні дані; адреси та контакти пунктів вакцинації; позиції технічних груп; цитати та зворотний зв’язок з експертами; перелік професійних асоціацій; дані про всі вакцинокеровані інфекції; новини в галузі імунізації тощо.