Меценати створили відео під назвою Мовне питання, у якому наводиться ряд переконливих історичних фактів та повноцінних аргументів, що пояснюють, чому варто й важливо перейти у спілкуванні на українську мову.
Задля сприяння поширенню в українському суспільстві відповіді на запитання «Чому важливо повертатись до української мови?» та донесення до українців історичної правди щодо мовного питання меценатська фундація OLOS за підтримки науковців Національного заповідника Софія Київська та Міністерства освіти і науки України створила науково-просвітницьке відео, що містить низку фактів про те, як нищили та принижували українську мову, як «спецоперація» по українському питанню триває вже понад 300 років, якою є справжня історія України.
18-хвилинний ролик побудований у вигляді захоплюючої хронологічної стрічки, де крок за кроком автори пояснюють як почалася та як розвивалась культурна «спецоперація» по знищенню України.
«Ми бачимо, що Мовне Питання в Україні має дуже велику інерцію, і навіть частина людей, що відмовилась від „язика“ на початку великої війни, зараз переживає відкат. Бо це напруга, бо так швидше і легше. Але насправді - через те, що причина відмовитись була суто емоційною: ненавиджу росіян, не хочу бути як вони. Без розуміння історичного підґрунтя, справжньої історії української мови, з підсвідомою вірою у парадигму „українське = сільське“. Звісно, такий перехід був стихійним, і як показало життя — тимчасовим, тому що не вистачає компоненту „знаю, люблю і ціную українську“, а є лише „обурений і мщуся російській“. Друга мотивація створює напругу, від якої хочеться розслабитись рано чи пізно, а розслабитись — значить обрати легший варіант — повернутись до російської», — зазначив один з меценатів, підприємець з Харкова Дмитро Брезинський.